czwartek, 26 stycznia 2012

"Królowa Ciemności. Trylogia Czarnych Kamieni Księga III" - Anne Bishop"Królowa Ciemności. Trylogia Czarnych Kamieni Księga III" - Anne Bishop
Po złożeniu ofiary Ciemności Jaenelle Angelline panuje jako Królowa Ebon Askavi, strażniczka Królestwa Cieni. Aby ochronić swój lud i ziemię przed skażonymi Krwawymi musi stoczyć bitwę, wyzwolić straszliwą moc Czarownicy i na zawsze zniszczyć wszystkich swoich wrogów.Jednak do walki nie może stanąć sama. Do królestwa przybywa oswobodzony z szaleństwa Daemon, przeznaczony jej Małżonek. Jego bezgraniczna miłość cementuje Ciemny Dwór i umacnia rządy Jaenelle, jednak nawet ich wspólna siła może być niewystarczająca, by powstrzymać nadciągające zło.Tylko największa ofiara ze strony Jaenelle może ocalić tych, których kocha i królestwo, które przysięgła strzec.
źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4639/krolowa-ciemnosci


Tak bardzo się starałam żeby czytać tą książkę powoli, żebym jak najdłużej mogła się nią cieszyć ale się nie dało. Połknęłam ją. To nie było czytanie tylko połknięcie. Już dawno żadna seria mnie tak nie wciągnęła. "Królowa ciemności" jest na takim samym wysokim poziomie jak dwie poprzednie części. Poznajemy w niej Jeanella jako królową i Czarownicę. Widzimy jak bardzo różni się od innych Królowych, widzimy jak bardzo oddana jest swoim podwładnym i jak oni ją kochają, podziwiają i szanują. W tej części nareszcie w pełni możemy się cieszyć uczuciem, które przez tyle lat rozwijało się miedzy Jeanell i Deamonem. Ich miłość jest piękna, szczera i prawdziwa. Oboje byliby w stanie zrobić dla siebie wszystko. Cieszę się że w "Dziedzice..." nadal spotykamy się z Seatanem, Lucivarem, Surreal, krewniakami, Karlą. Nadal przeżywamy momenty zarówno wesołe jak i tragiczne. Cała trylogia Anne Boshop jest niesamowita. Czytając ją przenosimy się do zupełnie innego świata i aż żal go opuszczać wraz z zakończeniem czytania książki.
Bardzo ale to baaaaardzo polecam każdemu cała Trylogię!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz