sobota, 19 maja 2012

"Mechaniczny Książę. Diabelskie Maszyny część II" - Cassandra Clare"Mechaniczny Książę. Diabelskie Maszyny część II" - Cassandra Clare

W magicznym podziemnym świecie wiktoriańskiego Londynu Tessa znalazła bezpieczne schronienie u Nocnych Łowców. Jednakże bezpieczeństwo okazuje się nietrwałe, kiedy grupa podstępnych członków Clave zaczyna spiskować, żeby odsunąć jej protektorkę Charlotte od kierowania Instytutem. Gdyby Charlotte straciła stanowisko, Tessa znalazłaby się na ulicy… jako łatwa zdobycz dla Mistrza, który chce wykorzystać jej moc do własnych celów.
Z pomocą przystojnego i autodestrukcyjnego Willa oraz zakochanego w niej Jema Tessa odkrywa, że wojna Mistrza z Nocnymi Łowcami wynika z osobistych pobudek. Mistrz obwinia ich o spowodowanie tragedii, która zniszczyła mu życie. Żeby poznać tajemnice przeszłości, cała trójka odbywa podróże do mglistego Yorkshire, do rezydencji, w której kryją się nieopisane okropieństwa; do londyńskich slumsów i zaczarowanej sali balowej, gdzie Tessa odkrywa, że prawda o jej pochodzeniu jest bardziej złowieszcza, niż przypuszczała. Kiedy troje przyjaciół spotyka mechanicznego demona, który przekazuje Willowi ostrzeżenie, uświadamiają sobie oni, że Mistrz wie o każdym ich kroku… i że ktoś ich zdradził.
Tessa zaczyna zdawać sobie sprawę, że jej serce bije coraz mocniej dla Jema, choć nadal dręczy ją tęsknota za Willem, mimo jego mrocznych nastrojów. Coś jednak zmienia się w Willu, kruszeje mur, który wokół siebie zbudował. Czy odnalezienie Mistrza uwolni Willa od sekretów i da Tessie odpowiedzi na pytania, kim jest i dlaczego się urodziła?
Kiedy poszukiwania Mistrza i prawdy narażają przyjaciół na niebezpieczeństwo, Tessa odkrywa, że połączenie miłości i kłamstw może zdeprawować nawet najczystsze serce.

źródł: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/88318/mechaniczny-ksiaze

Wiem, że jest to seria raczej dla młodzieży niż dorosłych.Wiem, że jest to bajka. Wiem, że występują w niej Nocni Łowcy, demony  iczarodzieje ale nic mnie to nie obchodzi. Bardzo lubię tą serię i mam zamiar czytać ją dalej! Jest to druga saga pani Cassandy Clare która czytam i według mnie niczym ona nie ustępuję serii o „Darach Anioła”.

„Mechaniczny Książę” jest drugą częścią Piekielnych Maszyn.Akcja dzieję się kilka tygodni po wydarzeniach z pierwszego tomu. Charlotte,dostała od Clave ultimatum, że albo w przeciągu dwóch tygodni odnajdzie miejsce przebywania Mortmaina albo prowadzenie nad londyńskim Instytutem przejmie Benedict Lightwood. Nocni Łowcy starają się za wszelką cenę pomóc Charlotte w utrzymaniu Instytutu. Prowadzi to do kilku zaskakujących wydarzeń.


Jest to główny wątek książki ale równie interesujący i nie wiem czy nie bardziej wciągający jest wątek Tessy, Willa i Jema. Naprawdę współczułam Tessie bo szczerze to sama nie wiedziała bym którego z chłopców wybrać. Czy miłego, dobrego, delikatnego Jema czy niezwykle przystojnego,szalonego, ale jednocześnie potrafiącego bardzo zranić Willa. Właściwie to czytając sceny z Willem myślałam że to on jest przeznaczony Tessie lecz w kolejnej scenie z Jemem kibicowałam im. Jestem bardzo ciekawa jak potoczą się dalsze losy tego trójkąta.

Podobało mi się to w jaki sposób autorka przedstawiała sceny Tessy z chłopakami. Wiadomo, że jest to książka dla młodzieży, w której nie można się spodziewać żadnych scen erotycznych ale musze przyznać że sceny pocałunków i czułości między nimi były przedstawione w cudowny sposób. Naprawdę można było wyczuć pożądanie miedzy zakochanymi


Książkę czyta się bardzo dobrze i szybko. Dużo było zaskakujących momentów. Jak na przykład to czego dopuściła się Jassmine czy historia Willa dzięki której dowiadujemy się dlaczego chłopak tak bardzo rani ludzi, których kocha. Poznajemy kilka nowych szczegółów odnośnie Tessy, troszkę więcej o ludzkich maszynach Mortmaina i samym Mistrzu oraz kilku rzeczy dotyczących przeszłości Natea.


Biorąc pod uwagę to jak zakończyła się książka jestem bardzo ciekawa co wydarzy się w kolejnej części, na którą pewnie przyjdzie mi poczekać do przyszłego roku. Mam tylko nadzieję, że wcześniej dostaniemy polskie tłumaczenie piątej części „Darów Anioła”, które amerykańską premierę miały tydzień temu.

2 komentarze:

 1. drobna uwaga. to ą diabelskie, a nie piekielne maszyny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słuszna uwaga :) Dziękuję bardzo :)
   Pozdrawiam

   Usuń