piątek, 26 października 2012

Nawałnica mieczy, cz.2: Krew i złoto - George R. R. MartinNawałnica mieczy, cz.2: Krew i złoto - George R. R. Martin

Prawdziwie epicka fantasy rozgrywająca się w świecie o udokumentowanych ośmiu tysiącach lat historii, znajdującym się w obliczu nadciągającej groźnej zimy - która może trwać dziesięć lat - mamionym przez miecze i czary władne wywołać niszczycielskie skutki.źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/28071/nawalnica-mieczy-cz-2-krew-i-zloto


Wow...Po prostu wow. Nie mam wprost słów, żeby opisać co czuję po skończeniu tej części. Martin wystawił moje nerwy na wielką próbę podczas czytania i pierwszy raz doprowadził mnie do płaczu.

„Nawałnica mieczy: złoto i krew” jest rewelacyjna! Bije na głowę poprzednie obie części. Nie można się oderwać od czytania chce się tylko więcej i więcej.

Jak zawsze jest cała masa zwrotów akcji, niespodziewanych rozwiązań, intryg, tajemnic. A trup ściele się gęsto jak w żadnej z poprzednich książek. Poznajemy także drugie oblicza kilku bohaterów. Okazuje się, że nikt tu nie jest do końca zły. Nawet postacie, które uważałam za takie od samego początku.

Strasznie ciężko mi pisać o kolejnych częściach tej serii ponieważ nie chcę umieszczać, żadnych spoilerów, żeby nikomu nie zepsuć przyjemności z czytania. A jednocześnie mam ochotę napisać czyjej śmierci nigdy autorowi nie wybaczę i jak mógł tak okrutnie zagrać na uczuciach czytelników.

Dlatego napiszę tylko, że „Nawałnica mieczy” jest rewelacyjna i każdemu, kto planuje ją przeczytać radzę uzbroić się w ogromne pokłady cierpliwości i stalowe nerwy gdyż książka trzyma w napięciu, dosłownie do ostatniego zdania.


2 komentarze:

  1. w pierwszej kolejności muszę zapoznać się z czI, ale mnie zachęciłaś do książki :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Strasznie miło czytać takie słowa że zachęciło się kogoś do przeczytania czegoś :) Seria jest niesamowita!

      Usuń