poniedziałek, 19 grudnia 2011

"Pokuta" - Anne Rice

"Pokuta" - Anne RicePokuta” to hipnotyzująca powieść o aniele i płatnym mordercy. Metafizyczny thriller, który przeniesie Cię do trzynastowiecznej Anglii. Fascynująca i prowokująca książka o winie i przebaczeniu, miłości i nienawiści, samotności i pięknie.
Gra toczy się o zbawienie. Stawką jest nieśmiertelna dusza. Jednak nie musisz wierzyć, aby dać się porwać tej fascynującej powieści.
„The Times”
Trzymająca w napięciu…
„People”
Podróż w czasie, przemoc i średniowieczne szaleństwo…
Anielsko inspirująca. Diabelsko pomysłowa.
„Kirkus Reviews”
Jest to pierwsza częśc cyklu „The Songs of the Seraphim”. Druga część cyklu to „Of Love and Evil” (oryginalne wydanie w roku 2010).

źródło: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/109856/pokuta


Początki były ciężkie. Nawet bardzo ciężkie. Pierwsze 50 stron przemęczyłam nie wiedząc o czym czytam. Na szczęście po przebrnięciu przez pierwszych kilka rozdziałów robi się ciekawie. A im dalej tym bardziej interesująco. Bardzo spodobała mi sie historia Toby'ego. Ładnie pokazuje co spowodowało że stał się Lucky'm. Wydarzenia z trzynastowiecznego Norwich są naprawdę wciągające. A zwłaszcza opowieść Flurii, która przedstawia Toby'emu historię swojej nieszczęśliwej miłości do Godwina.
To co trochę mi przeszkadzało podczas czytania drugiej części książki to język. Akcja działa się w średniowieczu a język jakim posługiwali się tamtejsi Żydzi był bardzo współczesny. Tak samo jak opisy niektórych rzeczy czy zachowań bardzo kłóciły mi się z czasem akcji.
Ogólnie książka jest ciekawa. A zakończenie powoduje, że jak najszybciej chcę zakupić kolejną część i dowiedzieć się co będzie dalej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz