czwartek, 29 listopada 2012

„Trzy mądre małpy - Łukasz Grass

Trzy mądre małpy - Łukasz Grass


Polska odpowiedź na książkę Harukiego Murakamiego "O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu".
Kiedy łapie cię zadyszka po wejściu na drugie piętro, a waga pokazuje trzy cyfry, możesz albo zaakceptować siebie, albo... wziąć się do roboty.
Kiedy zawodowo jesteś na skraju wypalenia i przestajesz widzieć sens w tym, co robisz, możesz albo zaakceptować ten fakt, albo... wziąć się do roboty.
Łukasz Grass w obu przypadkach wybrał to drugie rozwiązanie. Źródłem pozytywnych zmian był dla niego triathlon. "Trzy mądre małpy" nie są jednak ani poradnikiem, ani opisem drogi "od zera do bohatera". To bardzo intymny notatnik męża, ojca, dziennikarza i zawodnika. Po tej lekturze nabiera się ochoty, żeby wyłączyć telewizor, włożyć na nogi sportowe buty i iść pobiegać. A potem z nową energią można zacząć realizować swoje marzenia.

źródło:  https://audeo.pl/484218/trzy-madre-malpy

Jeszcze nie miałam okazji zapoznać się z tą pozycją, która miała premierę kilka dni temu. Lecz w związku z moją współpracą z potralem Audeo.pl postanowiłam pomóc w promowaniu tego audiobooka.

„Trzy mądre małpy” Łukasza Grassa jest to to pierwszy tytuł z cyklu „Audiobiblioteki sportowca”, do którego dołączą kolejne. Jest to pierwszy sportowy audiobook w Polsce!

Wbrew pozorom nie jest to książka dedykowana wyłącznie sportowcom czy poruszająca tylko taką tematykę. „Trzy mądre małpy” to nie sucha opowiastka czy poradnik o tym jak zacząć trenować i przechodzić na kolejne poziomy. Jest to przede wszystkim audiobook inspirujący, motywujący do działania i skłaniający do zmian... do wstania z kanapy i rozpoczęcia aktywności. To osobista historia człowieka, który postanawia coś zmienić w swoim życiu. Można więc stwierdzić, że jest to właśnie książka do osób, które ze sportem mają niewiele lub nic wspólnego.
żródło: www.audiotrening.pl

Autorem opowiadania jest Łukasz Grass. Dziennikarz radiowy i telewizyjny (Discovery Channel, TVP1, TVN24, Radio TOKFM, Radio PLUS). Współzałożyciel i redaktor naczelny portalu Akademia Triathlonu. Triathlonista i maratończyk.
źródło: www.audiotrening.pl

„Książka ta wywarła na mnie bardzo duże wrażenie. Jest to bowiem piękna historia o odwadze i o tym, jak można zmienić swoje życie na lepsze” - prof. dr hab. med. Jerzy Smorawiński, rektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

"Wbrew pozorom to nie jest książka tylko dla dziennikarzy i triathlonistów. Każdy z nas toczy swoją prywatną walkę. Dla jednych jest to przebierka, dla innych maraton. Łukasz Grass daje nam przepis na zwycięstwo.” - Stefan Szczepłek, publicysta „Rzeczpospolitej", autor książki Deyna.

Jak wspomniałam na początku nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z "Trzema mądrymi małpami" lecz pozycja mnie zainteresowała i na pewno w niedługim czasie po nią sięgnę.

Audiobook dostępny jest w wersji CD (http://www.audiobook.pl/p/pl/6362/trzy_madre_malpy-audiobook-lukasz_grass-1cd_-_mp3.html) oraz pliku (https://audeo.pl/484218/trzy-madre-malpy). Obie są dostępne przez stronę www.audiotrening.pl2 komentarze:

  1. Oj, audiobooki raczej mnie nie przekonują, tematyka też niekoniecznie trafia w moje gusta, choć fakt faktem odrobina motywacji mogłaby się przydać ^^
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. raczej odpusze, po audiobooki nie sięgam, a tematyka jakoś mi nie leży :(

    OdpowiedzUsuń